Pánská taneční skupina Rasputin
[Napsali o nás]
 
 

Neholí si nohy a odmítají drogy

Kolínský Pres 21. 11. 2006, strana 8
Naši harapesové se chystají na novou sezónu

Pánská taneční skupina Rasputin, v níž vystupují některé známé kolínské osobnosti, se v současné době připravuje na taneční sezónu. Nemůže chybět na společenských a kulturních akcích, jako jsou například plesy, folklórní a rockové festivaly nebo společenské rauty, oslavy a mejdany. Zvláštní kategorii vystoupení tvoří dámské večírky. Rasputina uvidíte v pražské Lucerně, ve velkém sále na Žofíně, ale i na oslavách Terezy Maxové.
Rasputin se schází na pravidelných trénincích a připravuje další choreografie. Z původně příležitostné partičky vzníká skupina zkušených matadorů bravurně ovládajících taneční kreace jako např. Šuplík, Tazan, Kladívko, Mašinka, Stopař a další. Taneční choreografie obsahují prvky samby, umby, jive, šimi, cha-cha, street funk, R'n'b a další.
Skupina je zřizována pod hlavičkou klubu Kocour Modroočko. Má 10 stálých členů a dva příležitostné hosty. V současnosti nabízí čtyři taneční choreografie: Pročpak si nezatancovat, jé, jé, Babylon, Tenkrát na Měkovině a Lady Carneval. Je však schopna předvést sólo z baletu Louskáček.
Choreografem a trenérem skupiny je Jolana Burešová, která říká, že chlapi jsou rafinovaní playboyové. Pro úplnost je dobré uvést některé ze zásad, kterými se tanečníci řídí:

1. dělí se s kamarády o svačinu
2. neholí si nohy ani chlupy v podpaží
3. neberou drogy
4. odmítají do skupiny přijímat ženy a úchyláky (což lze označit za lidsky nekorektní chování a jako takové by jej měl přezkoumat ministr kultury)
5. zásadně nenosí pánská tanga a vzájemně si doporučují nosit plátěné trenky

Asi nejvýstižněji charakterizovala Rasputina jedna dáma při jedo vystoupení v kolínském divadle: "Je to jako cesta do pekel bez zpáteční jízdenky".
Michal Černý