Pánská taneční skupina Rasputin
[Napsali o nás]
 
 

Opět ukáží svá osvobozená těla

Svoboda.info 6. 1. 2010
Kolín - Neuvěřitelné! Po roce jsou opět zde s novým Galavečerem. O tom se může zdát i profesionálním tanečním souborům. Tanečníci ze skupiny Rasputin v kolínském divadle ve čtvrtek 14. ledna od 19 hodin představí čtyři nové taneční choreografie: Miss Moskva, Trénink, Kakadu a Romeo a Julie. Vše je z dílny vedoucí choreografky Jolany Burešové.

Pokud bude zdravotně v pořádku mistr Jaroslav Čejka, vystoupí společně s Rasputinem v taneční choreografii Horečka aneb zpátky Do krovek. Nejzkušenější tanečník říká: "Je toho tolik, že si nepamatuji skoro nic." Jeho kolega ho doplňuje: "Přestože jdeme tu choreografii po padesáté pořád mám pocit, že ji jdu poprvé." Taneční skupinu posílili Američan ze Severní Karoliny a šéf finančního odboru.

Hosté Galavečera jsou All – X, Viktor Sodoma a Oge Kuktyč, tajemný vyslanec – mystik a šaman ze sibiřských skal Ortaa-Sargol.

Není jednoduché jít s kůží na trh. Rasputini ví o tom své. Část lidí je obdivuje, zbytek závidí. Mají svůj stůl v hospodě, velkou tašku a obaly na kostýmy. V nočních benzínkách se potkávají s populárními umělci. Když jdou přes přechod pěkně za sebou, vypadají jako chodci na Abbey Road. Mají taneční jazzové boty a tréninkový kostým. Mají své internetové stránky a jezdí turné jako slavné skupiny.

Nevědí kdo je Barišnikov, přesto intuitivně používají principy ruské taneční školy. Bourají mýty o tanečních tělesných dispozicích (délka nártu, prodloužená šíje, svalový reliéf).

V osvobozených tělech předávají divákům takové emoce jako by je vedla sama Martha Graham. Ruku na srdce, kdo z jejich vrstevníků zažívá takové dobrodružství.

Původní článek na Svoboda.info.