Pánská taneční skupina Rasputin
[Napsali o nás]
 
 

Rasputin aneb Když pánové tančí

Sedmička [Kultura]13. 1. 2010
Pánští tanečníci ze skupiny Rasputin se baví. A to baví také jejich publikum.

Kadeřník, šéf Městského společenského domu, herec, student, ředitel dětského domova. Co mají společného?

Ti všichni a s nimi dvanáct dalších chlapů ve volném čase tančí. Říkají si Rasputin.

Pohled na partu tančících „taťků“ je značně netradiční. „Původně to měla být sranda na jeden večer. Překvapení na desátý ročník Plesu živnostníků,“ vzpomíná na rok 2006, kdy skupina vznikla, jeden z tanečníků Zdeněk Hejduk.

„Ale pak vše začalo žít vlastním životem. Pořád je to legrace a super parta. Ale je to i časově náročné. Vystupujeme i čtyřikrát za večer, k tomu ještě zkoušíme,“ dodává Hejduk. O tom, že se tanečníci neberou příliš vážně, vypovídají i pravidla, která dodržují.

Zaprvé se dělí vzájemně o svačinu a zásadně se nepomlouvají, zadruhé si nesundávají ponožky ve společné šatně a zatřetí si neholí nohy ani chlupy v podpaží. V podobném duchu se pak nese i dalších pět pravidel.

Ve čtvrtek 21. ledna se Rasputin utká v souboji s tanečním klubem Kocour Modroočko, reprezentovaném především dívkami a chlapci. Jako host dorazí vokální skupina All-X, známá ze soutěže X-Factor.

Soubor chystá novinky. „Tanečníci představí choreografie Miss Moskva, Trénink, Kakadu a Romeo a Julie. Jde o novinky z dílny choreografky Jolany Burešové,“ říká šéf souboru Aleš Bureš.

Shoda jmen není náhodná. S Jolanou Burešovou, choreografkou Rasputina a zároveň šéfkou Kocoura Modroočka, jsou manželé. Právě oni v roce 2006 přišli s nápadem na první pánské taneční vystoupení.

Diváci mohou vidět Rasputina i v sobotu na plese v čáslavském hotelu Grand a v pátek 22. ledna na plesech v Kolíně, Čáslavi a v Poděbradech.

Více v Sedmičce.
Vanda Králová